1995 yılında kurulan Çağ Trafo Elek. San. Ve Tic. A.Ş. 50 VA trafolar ile üretime başlayıp 500 KVA trafo üretme kapasitesine ulaşmış ve  zamanla ürün yelpazesini geliştirerek kumanda trafolar , oto trafolar ve kart trafoları ile   statik regülatörler ,  DC/AC invertörler, akü şarj redresörleri üretimi yaparak 25 yıllık sektör tecrübesini  konusunda eğitimli kadrosuyla  büyük bir titizlik ve sorumluluk anlayışı ile birleştirerek bir çok projeye imza atmıştır.

Müşteri beklenti ve talepleri dikkate alınarak sunulan müşteriye özel ürün, zamanında teslimat, fiyat ve hızlı geri dönüş ile hitap edilen firmalara güven vermiş, ÇAĞ TRAFO ismi ile  yurtiçi ve yurtdışında kalıcı bir marka olarak yer edinmiştir.

%100 Türk sermayesi ile kurulan ÇAĞ TRAFO değişen dünyaya ayak uydurarak ürün yelpazesini artırmaktadır. Bunun  neticesinde, Eylül 2020 itibariyle reaktif enerji problemlerine kalıcı ve kesin çözüm  sağlayan monofaze ve trifaze şönt reaktör üretimine başlamıştır.

ÇAĞ TRAFO olarak hedefimiz, ar-ge departmanımızın teknolojik gelişmelerin takibini KESİNTİSİZ devam ettirerek,  ürünlerimizin dünya piyasalarında aranan duruma gelmesini sağlamak ve kaliteden asla ödün vermeden her zaman en ekonomik ve akılcı çözümleri üreterek partnerlerimizin vazgeçilmez tercihi olmaktır.